
Якщо ваш сон збудеться, це вас налякає чи потішить?
Ви коли-небудь замислювалися про те, чому деякі сни виявляються віщими? Чому вони справджуються? Якщо ваш сон збудеться, це вас налякає чи потішить? А чому цей сон наснився саме вам і сьогодні? Цікаві питання, на які поки що немає однозначних відповідей, але сьогодні наша тема інша – тривога, генералізований тривожний розлад.
Тривога. Де вона бере свій початок?
Кожен із нас знайомий із цим неприємним відчуттям. Ми часто зустрічаємо публікації з негативним відтінком, де описуються розлади особистості, депресії, радикуліти, невропатії тощо. Існує безліч хвороб. Більшвсть з них асоціюється з пригніченим станом або погіршенням настрою.
Невже депресія чи тривожне розлади такі поширені серед людей? За оцінками WHO, у всьому світі від депресії страждає понад 264 мільйони людей з усіх вікових груп.
Більшість страхів, хвилювань, тривог беруть свій початок у нашій підсвідомості. Думки, вони, як у дзеркалі, відображають усе, що відбувається десь там, усередині нас. Проблема лише в тому, що це дзеркало криве і дуже важко дізнатися, що стало справжньою причиною наших тривог.
Більше того, наші думки, це – думки проходять через призму нашого характеру і життєвого досвіду, спотворюючись до невпізнання. До речі, це одна з причин, чому наші сновидіння мають такий химерний характер, хоч і пов’язані вони з тим, що ми переживаємо, коли не спимо.
Причини тривожних розладів
Тривога викликається різними причинами та по-різному протікає. Тому поділяють такі основні види тривожних розладів: генералізовані тривожні розлади, розлади, пов’язані з психотравмою та розлади, пов’язані зі стресом.
Причини тривожних розладів можуть бути також пов’язані з соматичними захворюваннями, серед яких – астма, серцева недостатність, аритмії, феохромоцитома, хронічні захворювання легень, гіпертиреоз.
Прийом деяких препаратів може спричинити тривожні симптоми. Серед таких препаратів слід зазначити: кофеїн, кортикостероїди, седативні засоби, алкоголь та наркотичні речовини.
Генералізований тривожний розлад
Отже, Генералізований тривожний розлад (ГТР) – досить поширене захворювання. Зачіпає приблизно 3% населення і жінки страждають вдвічі частіше, ніж чоловіки. Розлад часто починається у дитячому та підлітковому віці, але нерідко дебютує і у дорослих. Для нього характерні надмірне занепокоєння і тривога щодо звичайних життєвих ситуацій і подій. Людині важко контролювати свої емоції, хвилювання, яке триває більш ніж півроку. Тривога є більш ніж у половині днів, протягом цього періоду.
ГТР відрізняється від інших тривожних розладів, пов’язаних із травмою або такими, що виникли після стресу. Про це більше інформації знайдете на сайті та нових публікаціях.
Що відчуває людина, крім тривоги?
Під час тривоги у людини спостерігаються різноманітні симптоми, а саме:
– проблеми з концентрацією уваги;
– нічні кошмари, тривожні сни;
– стомлюваність, постійна напруга в м’язах;
– часта нервозність, неспокій.
При цьому, перераховані вище симптоми не пов’язані з іншими захворюваннями (наприклад, хвороби щитовидної залози, серця) і прийомом психоактивних речовин.
Потрібно відзначити, що причини ГТР до кінця не вивчені, але відомо, воно проявляється у людей, які перенесли панічну атаку, мають деякі фобії та страждають на депресії.
Тривога, як її лікувати?
Є два основні методи лікування – психотерапія та медикаментозне лікування. У психотерапії найефективніша когнітивно-поведінкова терапія. Для медикаментозного лікування використовують або монотерапію або різні комбінації антидепресантів та анксіолітиків. Найбільш ефективним вважається поєднання психотерапії із прийомом медикаментів. Лікування тривожних розладів досить тривале, але зазвичай ефективне.
Дізнайтеся більше про фактори ризику, лкування та профілактику тривоожних розладів – запитайте у лікаря.
Якщо у вас є скарги і ви не знаєте до якого фахівця необхідно звернутися, тоді ви можете отримати таку інформацію онлайн на спеціальному сайті абсолютно бескоштовно.
Write a Comment