Статьи

Статьи. Новости. Публикации. О неврологических заболеваниях, синдромах, симптомах и методах лечения. Самые важные новости медицины. Публикации о здоровом образе жизни.

дефіцит уваги

Дефіцит уваги та послаблення концентрації

Як невролог, мушу зазначити, що люди зі скаргами на порушення пам’яті, насправді частіше страждають від проблем із концентрацією уваги. Їм важко зосередитись на деталях. Відчуваєшь втому і відсутність бажання поглиблюватися у розв’язання проблеми або якоїсь життєвої дрібниці. Порушення концентрації, як правило, є проявом банальної втоми, або може бути симптомом інших патологічних станів, зокрема депресії.

Як депресія може впливати на концентрацію уваги?

На жаль, депресія пов’язана з декількома типами когнітивних дефіцитів, це стосується і уваги. Неможливість зосередитись є частою і поширеною ознакою депресії. Фактично, «зменшена здатність концентруватися» є офіційним діагностичним симптомом депресії в останній версії Діагностичного  керівництва, що використовується для діагностики всіх психічних захворювань. У поєднанні з іншими когнітивними дефіцитами, пов’язаними з депресією, такими як порушення пам’яті та швидкості обробки думок, проблеми уваги можуть утруднити вивчення та збереження інформації.

Чому це відбувається?

Невідомо, зокрема, що викликає ці симптоми  при депресії. Вони можуть стосуватися зменшення обсягу сірої речовини мозку, яка зазвичай присутня у людей з важким депресивним розладом. Відомо, однак, що люди з уніполярною та біполярною депресією мають проблеми з концентрацією, і як молодь, так і дорослі з депресією відчувають цей когнітивний дефіцит. Втома, ще одна характерна ознака депресії, також може відігравати роль негативного впливу на увагу.

Варто зазначити, що деякі антидепресанти, які використовуються для лікування депресії, можуть мати побічні ефекти, зокрема, проблеми з увагою. Якщо ці проблеми виникають після початку лікування, необхідно подумати про зміну дозу або типу ліків.

Крім того, у багатьох людей із синдромом дефіциту уваги/гіперактивності (СДУГ) нерідко спостерігається депресія, і коли ці хвороби присутні разом, вони можуть ускладнювати одна одну.

Як депресія та неспроможність фокусуватися впливає на людину?

Багато видів нашої повсякденної активності страждають від зниження концентрації уваги:

  • Читання книг
  • Участь у серйозній розмові
  • Вивчення інструкцій/напрямків
  • Перегляд фільмів тощо

І оскільки депресія викликає проблеми з увагою, наші наміри можуть і надалі залишатися лише намірами, часто наполовину закінченими та незавершеними. Нажаль, людина з депресією може розглядати це як провину, а не те, чим воно є насправді: симптом хвороби.

Крім того, під час депресії утрудненими є виконання завдань, що вимагають поділу уваги, такі як багатозадачність. Участь у розмові при виконанні іншого завдання – приклад того, що може спричинити великі складнощі. Депресія та відсутність концентрації можуть негативно позначитися на роботі людини, якщо часто потрібна багатозадачність.

Лікування проблем концентрації уваги під час депресії

На жаль, немає конкретного лікування проблем концентрації при депресії, але є методи, що використовуються для лікування когнітивних дефіцитів при депресії та в цілому. Це може включати такі речі, як тренування та вправи, вивчення компенсаційних стратегій та використання зовнішніх пристроїв (наприклад, диктофонів) для поліпшення або лікування когнітивного дефіциту. Неоціниму користь можуть дати заняття із психотерапевтом, адже індивідуальний підхід та значний арсенал психотерапевтичних методик  дозволяют знайти шлях до суттєвого покращення стану пацієнта.

Якщо у вас є скарги і ви не знаєте до якого фахівця необхідно звернутися, тоді ви можете отримати таку інформацію онлайн на спеціальному сайті абсолютно безкоштовно.

Comments for this post are closed.
mountins

Медитація для зняття стресу та розвитку внутрішньої стійкості

У сучасному вирі обов’язків, невизначеності та вимог стрес став для …

Розлади чутливості. Розповідає невролог

Ці симптоми можуть виникати з різних причин. Іноді, якщо ви деякий …

стрес

Жінка і стрес

Стрес є нормальною фізіологічною та психологічною реакцією на вимогливі …