Статьи

Статьи. Новости. Публикации. О неврологических заболеваниях, синдромах, симптомах и методах лечения. Самые важные новости медицины. Публикации о здоровом образе жизни.

stroke

Що потрібно знати про Інсульт та його наслідки?

Інсульт трапляється, коли кров, яка несе кисень, не може потрапити до мозку. Нервові клітини мозку ушкоджуються і можуть загинути, якщо залишити їх без кисню навіть декілька хвилин. Інсульт вимагає негайної медичної допомоги, потенційно смертельно небезпечний і може вплинути і на інші частини тіла.

Якнайшвидше отримати медичне лікування – найкращий шанс зменшити шкоду, спричинену інсультом, Тривалість симптомів та час відновлення залежать від того, які області мозку були уражені.

Дихальна система

Ураження області мозку, що контролює ковтання, може викликати проблеми з цією функцією – дисфагію. Це найпоширеніший симптом після інсульту, але часто покращується з часом. Якщо м’язи в горлі, язику або у роті не можуть спрямовувати їжу вниз стравоходом, їжа і рідина потраплють в дихальні шляхи і залишаються в легенях. Таке може призвести до серйозних ускладнень, як інфекція та пневмонія. Інсульт, який виникає у стовбурі мозку, де контролюються життєві функції вашого організму, такі як дихання, серцебиття та температура тіла, також може спричинити вкрай важкі проблеми з диханням. Цей тип інсульту частіше призводить до коми або смерті.

Нервова система

Нервова система складається з головного мозку, спинного мозку та мережі нервів по всьому тілу. Ця система посилає сигнали від тіла до мозку та навпаки. Коли мозок пошкоджений, він не отримує цих імпульсів як належить.

Ви можете відчувати біль сильніше, ніж зазвичай. Ця зміна сприйняття пов’язана з тим, що мозок може не розуміти звичайні відчуття, такі як тепло чи холод.

Зміни зору можуть статися, якщо ушкоджуються частини мозку, пов’язана з очима. Ці проблеми можуть включати втрату зору, втрату однієї сторони або частини поля зору та проблеми з рухом очей. Також можуть виникати проблеми з обробкою нервових імпульсів, а це означає, що мозок не отримує правильної інформації з очей.

Звисаюча стопа – це частий тип слабкості або паралічу, який ускладнює підйом передньої частини стопи. Вона може призвести до того, що ви тягнете пальцями по землі під час ходьби або нахилятиметеся до коліна, щоб підняти ногу вище, щоб вона не тяглася. Проблема зазвичай спричинена пошкодженням нервів і може покращитися за допомогою реабілітації. Ортез також може бути корисним.

Існує деяке перекриття функціональності  між областями мозку ю.

Втрата передньої частини мозку може викликати зміни в інтелекті, русі, логіці, особистісних рисах та зразках мислення. Якщо ця область уражена після інсульту, це може ускладнити здатність до планування, трапляються характерні зміни психіки.

Пошкодження у лівій півкулі мозку може призвести до втрати уваги, фокусу та проблем з пам’яттю, а також до проблем розпізнавання облич або об’єктів, навіть знайомих. Це також може призвести до поведінкових змін, таких як імпульсивність, неадекватність та депресія.

Поразка лівої півкулі мозку може викликати труднощі у розмові та розумінні мови, проблеми з пам’яттю, нездатність до аналізу, організації та зміни поведінки.

Після інсульту людина також піддається більш високому ризику судомних нападів. Це часто залежить від розміру області інсульту, розташування та його серйозності. Одне дослідження показало, що у 1 з 10 людей можуть розвинутися судомні напади після інсульту.

Система кровообігу

Інсульт часто виникає унаслідок існуючихи проблем системи кровообігу, які накопичуються з часом. Це часто пов’язано з ускладненнями, пов’язаними з високим рівнем холестерину, високим кров’яним тиском, курінням та діабетом. Інсульт може бути викликаний кровотечею – геморагічний інсульт або заблокованим кровотоком – ішемічний інсульт. Потік зазвичай викликає блокування кровотоку. Ішемічні найпоширеніші, викликаючи майже 90% усіх інсультів.

Якщо вже був інсульт, у людини вищий ризик повторного або серцевого нападу. Щоб запобігти повторному інсульту, лікар порекомендує зміни способу життя, такі як здорове харчування та фізична активність. Він також може призначити ліки.

Лікар також рекомендує краще контролювати будь-які поточні проблеми зі здоров’ям, такі як високий рівень холестерину, високий кров’яний тиск або діабет. Бажано також негайно кинути палити.

М’язи

В залежності від того, яка частина мозку пошкоджена, інсульт може впливати на різні групи м’язів. Ці зміни можуть змінюватись від серйозних до незначних і мають тенденцію до відновлення для покращення на фоні активної реабілітації.

Інсульт зазвичай вражаєна одну півкулю мозку. Ліва півкуля  контролює праву сторону тіла, а права – ліву сторону тіла. Якщо на лівій півкулі мозку є велика ділянка ураження, можна зіткнутися з паралічем з правого боку тіла. Коли сигнали не можуть нормально переміщатися з мозку до м’язів тіла, це може викликати параліч та м’язову слабкість. Слабкі м’язи мають проблеми з підтриманням положення тіла, що, як правило, призводить до проблем з рухом та координацією. Почуття втоми більше, ніж зазвичай, є поширеним симптомом після інсульту. Це називається пост-інсультною втомою. Вам може знадобитися більше перерв між активністю та реабілітацією.

Система травлення

В період раннього відновлення хворі не такі активні, як зазвичай. Також, вони  можуть приймати різні ліки. Запор є загальним побічним ефектом деяких знеболюючих засобів, недостатньої кількості рідини або недостатньої фізичної активності. Також, можливо, що інсульт вплине на частину мозку, яка контролює кишечник. Це може призвести до  втиу контролю за функцією кишечника. Це частіше зустрічається на ранніх стадіях відновлення та покращується з часом.

Сечовідільна система

Наслідки інсульту можуть призвести до порушення зв’язку між мозком та м’язами, що контролюють сечовий міхур. Коли це відбувається, може початися часте сечовипускання, або хворий може мочитися уві сні, підчас  кашлію або  сміху. Подібно до нетримання кишечника, це, як правило, ранній симптом, який з часом покращується.

Репродуктивна система

Хоча інсульт безпосередньо не впливає на роботу репродуктивної системи, але він може змінити чутливість під час сексу та ставлення до свого тіла. Депресія, зниження здатності до спілкування та деякі ліки можуть також зменшити сексуальні бажання.

Одна з фізичних проблем, які можуть вплинути на сексуальне життя, – параліч. Часто, як і раніше, можна займатися сексуальною активністю, але ймовірно, потрібно внести деякі корективи.

Існують різні типи інсультів. Симптоми та реабілітація можуть змінюватись в залежності від типу інсульту та його тяжкості. Дізнайтеся більше про фактори ризику, профілактику та час відновлення. Запитайте у лікаря-невропатолога, якщо є питання!

Якщо у вас є скарги і ви не знаєте до якого фахівця необхідно звернутися, тоді ви можете отримати таку інформацію онлайн на спеціальному сайті абсолютно бескоштовно.

Comments for this post are closed.
mountins

Медитація для зняття стресу та розвитку внутрішньої стійкості

У сучасному вирі обов’язків, невизначеності та вимог стрес став для …

Розлади чутливості. Розповідає невролог

Ці симптоми можуть виникати з різних причин. Іноді, якщо ви деякий …

стрес

Жінка і стрес

Стрес є нормальною фізіологічною та психологічною реакцією на вимогливі …