Статьи

Статьи. Новости. Публикации. О неврологических заболеваниях, синдромах, симптомах и методах лечения. Самые важные новости медицины. Публикации о здоровом образе жизни.

високий _тиск

Підвищений кров’яний тиск та Головний біль

Огляд Високого Кров’яного Тиску

Високий кров’яний тиск, також відомий як гіпертонія, вражає приблизно 1 з кожних 3 людей у дорослому віці. У цього стану майже немає симптомів, а це означає, що багато людей з високим кров’яним тиском навіть не підозрюють про це!

Наявність високого артеріального тиску також є реальним фактором високого  ризику серцевих захворювань, серцевих нападів та інсультів. Ось чому важливо, щоб ваш артеріальний тиск перевірявся не рідше ніж один раз на рік медичним працівником.

В даний час проводяться медичні дослідження з кореляції між високим кров’яним тиском та головними болями.

Високий кров’яний тиск та головний біль

Поки що остаточно не зрозуміло, чи можна довести, що високий кров’яний тиск може спричинити головний біль. Деякі дослідження показують, що немає зв’язку, тоді як інші демонструють сильну кореляцію між ними.

Американська кардіологічна асоціація (AHA) підтримує дослідження, згідно з якими головний біль не є симптомом високого кров’яного тиску. Фактично, AHA припускає, що у людей з високим кров’яним тиском рідше трапляються головні болі.

Однак, є те, що ми знаємо напевно. Дуже високий кров’яний тиск може спричинити подію, відому як злоякісна гіпертензія. Злоякісна гіпертонія також називається гіпертонічним кризом.

Під час гіпертонічного кризу підвищується тиск у черепі через те, що кров’яний тиск раптово сягає критичного рівня. Викликаний цим головний біль не схожий на будь-яку іншу мігрень або головний біль. Традиційні методи лікування головного болю, такі як аспірин, є неефективними для полегшення цього болю.

На додаток до головного болю злоякісна гіпертонія зазвичай також пов’язана з помутнінням зору, болем у грудях та нудотою. Якщо ви вважаєте, що ви відчуваєте гіпертонічний криз, вам потрібно відразу ж потрапити у відділення невідкладної допомоги лікарні або зателефонувати 101.

Як лікувати головний біль

Незалежно від причини, ті, хто має головний біль, шукають швидке полегшення. Однак, якщо вам поставили діагноз високого кров’яного тиску і ви приймаєте ліки для його лікування, важливо вибрати правильне лікування. Завжди перевіряйте етикетку своїх ліків і переконайтеся, що це не завдасть більше шкоди, ніж користі, зважаючи на побічну дію ліків тощо.

Протизапальні засоби

Є природні способи лікування головного болю вдома, тому додавання певних продуктів до вашого раціону — відмінний спосіб почати працювати над собою. Деякі головні болі спричинені запаленням. Протизапальні засоби – це всі продукти, які зменшують запалення у вашому тілі та покращують кровообіг. Ці протизапальні засоби включають настуані продукти:

  • селера
  • буряк
  • чорниця
  • лляне насіння

Цілісні зерна

Використання цілісних зерен — це завжди хороша ідея. Однак, уникайте білого борошна, якщо у вас особливо неприємний головний біль. Вживання цільного зерна натомість врівноважує рівень цукру в крові, який, як було показано, впливає на мігрені.

Ефірні масла

Деякі ефірні олії, такі як перцева м’ята та лаванда, заспокоюють центральну нервову систему. Ці олії можуть допомогти позбавитися відчуття пульсації, особливо у разі головного болю, викликаного стресом.

Зменшення споживання кофеїну

Було показано, що вживання занадто великої кількості кофеїну збільшує кількість головного болю, крім підвищення кров’яного тиску. Слідкуйте, скільки кофеїну знаходиться у вашому раціоні. Також пам’ятайте, що якщо ви скорочуєте споживання кофеїну, швидше за все, у вас буде головний біль як симптом скасування.

Безрецептурні ліки

Безрецептурні ліки, такі як аспірин, часто приймають при головному болі. Якщо у вас високий кров’яний тиск, ви повинні приймати аспірин тільки якщо кров’яний тиск в даний час добре контролюється. Згідно з клінікою Мейо щоденна терапія аспірином рекомендується для деяких людей з підвищеним ризиком розвитку інсульту.

Коли відвідати лікаря

Якщо у вас часті головні болі, важливо визначити причину. Проблеми психічного здоров’я, проблеми із харчуванням чи проблеми з кровообігом є лише деякими потенційними причинами. Запишіться на прийом до лікаря.  Дізнайтеся, чи знаходиться ваш кров’яний тиск у здоровому діапазоні та обговоріть будь-які проблеми, які ви відчуваєте з вашим лікарем. Недіагностований високий кров’яний тиск може призвести до пошкодження нирок, серцевих захворювань та інших постійних проблем.

Якщо у вас діагностовано високий кров’яний тиск, і ви відчуваєте дискомфорт в області черепа, негайно зверніться за медичною допомогою. Це може свідчити про гіпертонічний криз і має бути негайно проліковано.

Прогноз

Високий кров’яний тиск завжди викликає занепокоєння. Однак, при вірно встановленому діагнозі та розробленому плані лікування, ним можна керувати різними способами.

Часті головні болі, що повторюються, також можуть викликати занепокоєння. Як і за будь-якого медичного стану, важливо знайти причину головного болю. Незалежно від того, чи вважаєте ви, що ваш кров’яний тиск є прямою причиною вашого головного болю, зверніться до лікаря.

Є деякі варіанти способу життя, які можуть впливати як на високий кров’яний тиск, так і головний біль. Рання ранкова прогулянка – один із способів покращити кровообіг та зменшити стрес. Вживання великої кількості зелених, листових овочів та протизапальних продуктів – ще один спосіб переконатися, що ваш кров’яний тиск залишається здоровим. Калій та магній є важливими мінералами для тих, хто хоче бути із здоровим серцем. Обов’язково приймайте ліки, які рекомендує ваш лікар.


Якщо у вас є скарги і ви не знаєте до якого фахівця необхідно звернутися, тоді ви можете отримати таку інформацію онлайн на спеціальному сайті абсолютно безкоштовно.

Comments for this post are closed.
mountins

Медитація для зняття стресу та розвитку внутрішньої стійкості

У сучасному вирі обов’язків, невизначеності та вимог стрес став для …

Розлади чутливості. Розповідає невролог

Ці симптоми можуть виникати з різних причин. Іноді, якщо ви деякий …

стрес

Жінка і стрес

Стрес є нормальною фізіологічною та психологічною реакцією на вимогливі …