
Як запобігти проблемам з серцем
Всім відомо, що регулярні фізичні вправи призводять до формування здорових навичок. У свою чергу, це допоможе запобігти таким станам, як ожиріння, високий кров’яний тиск і високий рівень холестерину, які можуть призвести до серцевого нападу та інсульту. Результати досліджень можуть надихнути вас, щоб почати вести активний спосіб життя під керівництвом лікаря.
Регулярні вправи – ключове рішення для запобігання хворобам серця. Але на цьому історія не закінчується. Все більше досліджень пов’язують фізичну активність і зниження ризик серцево-судинних захворювань.
Вік, фізичні вправи та серцеві хвороби
З віком люди стають менш фізично активними. Але коли ми стаємо старшими, нам потрібно більше, а не менше займатися фізичними вправами. Фахівці зазначають, що понад 60 відсотків усіх дорослих страждають на ожиріння або надмірну вагу, і це число продовжує зростати.
Лікарі часто рекомендують людям віком від 45 до 85 років займатися фізичними вправами. Дорослим із такими захворюваннями, як серцево-судинні захворювання та високий кров’яний тиск, також рекомендовано більше тренуватися.
Фізична активність допомагає запобігти втраті кісткової маси, збільшити м’язову силу, покращити координацію та рівновагу. Дослідження показали, що підвищений рівень фізичної активності знижує ризик багатьох захворювань, пов’язаних із старінням, включаючи серцево-судинні захворювання.
Для людей із серцевими захворюваннями вправи можуть знизити ризик:
- смерті від хвороб серця
- не смертельних серцевих нападів
- таких процедур, як операція з шунтування серця або ангіопластик
А для людей без серцевих захворювань регулярні вправи можуть знизити ймовірність їх розвитку.
Регулярні фізичні навантаженняа знижують ризик серцевих захворювань
Хвороба серця є головною причиною смертності У розвинутих країнах. Наприклад, щороку близько 525 000 американців переживають перший серцевий напад. Крім того, у 210 000 людей, які вже перенесли серцевий напад, трапляється ще один.
Центр по дослідженням за хворобами визначає відсутність фізичної активності як фактор ризику серцевих захворювань. Проте, лише близько 20 відсотків дорослих дотримуються вимог з фізичної активності, включаючи аеробні вправи та м’язову активність.
Регулярні фізичні вправи можуть знизити кров’яний тиск і оптимізувати рівень холестерину. Рекомендується щоденно приділяти 40 хвилин фізичним вправам, від 3 до 4 разів на тиждень. Крім того, подібні регулярні тренування можуть бути альтернативою лікам для зниження артеріального тиску.
Активні люди з високим кров’яним тиском, високим рівнем холестерину та хронічними захворюваннями, такими як хвороби серця, з меншою ймовірністю помруть передчасно, ніж неактивні люди з цими станами.
Високі рівні фізичної активності пов’язані з 21-відсотковим зменшенням випадків ішемічної хвороби серця (ІХС) у чоловіків та 29-відсотковим скороченням випадків ІХС у жінок. Дослідники дійшли висновку, що високий рівень фізичної активності призводить до зниження рівню смертності та ускладнень викликаних серцево-судинними захворюваннями.
Перші ваші кроки
Ви готові? Тоді проконсультуйтеся з лікарем перед тим, як розпочинати програму вправ.
Якщо у вас є фактори ризику серцевих захворювань, або у вас раніше був серцевий напад або серцево-судинне захворювання, лікар порекомендує конкретні вправи, які вам підійдуть.
Ефект від вправ є тривалим і може призвести до покращення кровообігу, зниження рівня холестерину, зниження артеріального тиску та зниження ризику серцевих захворювань.
Намагайтеся приділяти не менше 30 хвилин на день фізичним вправам
Щоб зберегти здоров’я та знизити ризик виникнення проблем, медичні працівники та дослідники рекомендують щонайменше 30 хвилин фізичної активності середньої інтенсивності щодня.
Рекомендації щодо навантажень
- Краще займатися будь-якою фізичною активністю, ніж нічого не робити. Якщо ви не займаєтеся фізичною активністю, почніть з простих вправ і поступово збільшуйте навантаження.
- Будьте активні усі дні тижня.
- Накопичуйте від 150 до 300 хвилин (від 2 ½ до 5 годин) фізичної активності помірної інтенсивності або від 75 до 150 хвилин (від 1 до 2 ½ години) фізичної активності високої інтенсивності, або еквівалентну комбінацію помірної та високої активності щотижня.
- Займайтеся вправами для зміцнення м’язів щонайменше два дні на тиждень.
Способи підвищення фізичної активності
Збільшення повсякденної активності може відбуватися внаслідок невеликих змін способу життя, таких як щоденна ходьба або їзда на велосипеді замість використання автомобіля, вихід із трамвая, поїзда чи автобуса на зупинку раніше та багато іншого.
Чи можуть люди із серцевими захворюваннями безпечно займатися спортом?
У зв’язку зі зростанням випадків ожиріння і малорухливого способу життя, заохочення фізичної активності зараз важливіше, ніж будь-коли раніше. Регулярні вправи не тільки запобігають серцевим захворюванням, але також знижують передчасну смерть людей з діагностованим хворобами.
Імовірність зупинки серця чи серцевого нападу через фізичні вправи вкрай мала. Людям, які не ведуть активний спосіб життя, і тим, хто має серйозну хворобу серця, слід проконсультуватися зі своїм лікарем, перш ніж займатися спортом. Людям з давньою ішемічною хворобою серця, які хочуть вперше зайнятися спортом, слід також звернутися до свого лікаря. Мета полягає в тому, щоб адаптувати інтенсивність фізичної активності відповідно до індивідуального ризику виникнення серцево-судинної події, такої як серцевий напад.
Рекомендується регулярна помірна фізична активність, щоб запобігти найпоширенішому порушенню серцевого ритму — фібриляції передсердь. Людям з фібриляцією передсердь, які приймають антикоагулянти для запобігання інсульту, слід уникати контактних видів спорту через ризик кровотечі. Фізична активність корисна для всіх, хто страждає на серцеві захворювання, і навіть невеликі дози корисні. Ці рекомендації допоможуть пацієнтам та їхнім лікарям вибрати для себе найкращі та найприємніші заняття спортом.
Якщо у вас є скарги і ви не знаєте до якого фахівця необхідно звернутися, тоді ви можете отримати таку інформацію онлайн на спеціальному сайті абсолютно безкоштовно.