Статьи

Статьи. Новости. Публикации. О неврологических заболеваниях, синдромах, симптомах и методах лечения. Самые важные новости медицины. Публикации о здоровом образе жизни.

Боль в плече

Чи є защемлений нерв причиною болю в плечах?

Біль у плечах може розвиватися через різні причини, такі як тендиніт, артрит, розірваний хрящ та багато інших медичних захворювань та травм. Ще одна поширена причина болю в плечі – це защемлений нерв у верхньому відділі хребта, також відомий як цервікальна радикулопатія.
Нерв може стати защемленим, коли довкола хребцевого диска утворюються кісткові шпори. Ці диски є амортизаторами між хребцями в хребті. Кісткові шпори – це нові утворення кісток, які ростуть, коли диски починають слабшати з віком. Як ви стаєте старшими, висота хребців зменшується і диски стають тоншими. Кісткові шпори ростуть навколо дисків, щоб зміцнити їх, але це нове розростання кістки може чинити тиск на нервовий корінець у хребті.

Ознаки защемленого нерва

Якщо защемлений нерв викликає біль у плечі, вам необхідно провести ретельний фізичний огляд шиї та плеча, щоб діагностувати проблему. Однак є ознаки, які можуть допомогти вам та вашому лікарю шукати у правильному напрямку. Затиснутий нерв зазвичай викликає біль лише на одному плечі. Це також типово гострий біль, на відміну від тупого болю або напруження, яке ви могли б відчути, коли перенапружили свої м’язи.
Біль може погіршитися, якщо ви повернете голову. Біль у шиї та головний біль у задній частині голови також є ознаками того, що причиною всього цього дискомфорту є защемлений нерв.
Защемлений нерв може також дати про себе знати як почуття поколювання у плечі. Суглоб може також відчуватися онімілим або слабким, коли ви намагаєтеся щось підняти. У деяких випадках симптоми відчуваються від плеча по руці аж до кисті.

Діагностика болю у плечі

Невролог може визначити, який нерв защемляється залежно від ваших симптомів. Проте необхідний комплексний огляд. Це включає фізичний огляд шиї та плечей. Ваш лікар, ймовірно, перевірить ваші рефлекси, чутливість та силу. Вас можуть попросити зробити певні рухи, щоб продемонструвати, що викликає ваші симптоми, а також те, що їх усуває.
Також важливо, щоб ви докладно розповіли про свій біль у плечі. Ви повинні повідомити свого лікаря про те, коли біль почався, і що змушує ваше плече хворіти. Ви також повинні пояснити чи показати причину болю. Ваш лікар може захотіти дізнатися, чи почали ви більше займатися фізичними вправами або збільшували навантаження.

Якщо ви пошкодили шию або плече, вам необхідно надати детальну інформацію про травму. Оскільки нерви в хребті впливають на багато аспектів вашого здоров’я, ви також повинні повідомити свого лікаря, чи ви помітили зміни в роботі кишечника або сечового міхура.

Методи візуалізації

Діагностика може також включати рентгенівські знімки або магнітно-резонансну томографію (МРТ). Рентген може надати інформацію про деталі кісток хребта, але не нерви та диски. Тим не менш, рентген може показати лікарю, наскільки звужено простір між хребцями і чи розвинулися кісткові шпори.
МРТ часто корисніша при діагностуванні защемленого нерва. Це тому, що МРТ може виявити стан нервів та дисків. МРТ безболісна та не використовує радіацію.
Для болю, зосередженого у плечі, може бути проведений рентгенівський знімок суглоба, щоб шукати ознаки артриту чи травми кісток. МРТ або УЗД (інше неінвазивне дослідження) можуть показати м’яку тканину в плечі і визначити, чи біль викликаний пошкодженими зв’язками або сухожиллями.

Лікування

Якщо джерелом болю в плечі є защемлений нерв, ваш лікар може рекомендувати фізичну терапію для підвищення міцності та гнучкості в ділянці шиї та плеча. Тим не менш, вам також може бути рекомендовано обмежити рух шиї. Це може бути зроблене з тракцією або м’яким коміром, який носиться на шиї протягом коротких проміжків часу.
Інші методи лікування можуть включати протизапальні болезаспокійливі засоби або ін’єкції стероїдів у ділянку ураженого нерва. Ін’єкції стероїдів можуть зменшити біль та набряк. Якщо проблема досить серйозна, операція може бути варіантом видалення кісткової шпори, що затиснула нерв.
Оскільки защемлений нерв є проблемою, яку можна діагностувати та лікувати, ви не повинні зволікати перш ніж звернутися за оцінкою вашого болю у плечі лікарем. Якщо біль спричинений іншим станом, вам краще знати, що це таке, щоб ви могли уникнути подальшого пошкодження та дискомфорту.


Якщо у вас є скарги і ви не знаєте до якого фахівця необхідно звернутися, тоді ви можете отримати таку інформацію онлайн на спеціальному сайті абсолютно безкоштовно.

Comments for this post are closed.
mountins

Медитація для зняття стресу та розвитку внутрішньої стійкості

У сучасному вирі обов’язків, невизначеності та вимог стрес став для …

Розлади чутливості. Розповідає невролог

Ці симптоми можуть виникати з різних причин. Іноді, якщо ви деякий …

стрес

Жінка і стрес

Стрес є нормальною фізіологічною та психологічною реакцією на вимогливі …